MAŁY EKOLOGICZNY DOMEK

Od zawsze marzyłam o małym domku na wsi. I dzieją się cuda. Właśnie jestem w trakcie realizacji tego marzenia. Małymi środkami finansowymi, ale za to we współpracy z lokalną społecznością i firmami, które stawiają na ekologię, buduję mały ekologiczny domek. Co ciekawe, mój pomysł na domek łączący stabilność prefabrykowanej konstrukcji i budowy systemem gospodarczym samodzielnie okazał się skalowalny. Powołuję więc do życia projekt WIELKI CZŁOWIEK W MAŁYM DOMU. Pokazuję w nim jak współpracować z lokalną społecznością oraz lokalnymi firmami, aby swoje marzenie zrealizować.

DOMEK DLA KAŻDEGO

Projekt WIELKI CZŁOWIEK W MAŁYM DOMU jest o tyle interesujący, że umożliwia budowę domu w ekologicznej technologii nawet jeżeli nie masz dużo pieniędzy i wiedzy. Wiedzę jesteśmy w stanie Ci dostarczyć. Koszt budowy domu natomiast zoptymalizujesz poprzez skrojenie domu na miarę – budowę możliwie najmniejszego domu, który odpowiada twoim potrzebom oraz współpracę z lokalną społecznością. Nie obiecujemy złotych gór, to po prostu dobry pomysł, który sprawdził się u mnie. A skoro zadziałało u mnie, to dlaczego nie u Ciebie?

MAŁY DOMEK – EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA

Na tym blogu będą się pojawiały różnorodne artykuły nawiązujące do realizacji marzenia o domu. W sposób szczególny bliskie mi są ekologiczne rozwiązania. Chciałabym inspirować do życia bliżej przyrody i siebie. Na własnym przykładzie wiem, jak często o sobie zapominam i jak źle się to kończy. Dlatego też zachęcam do przyjrzenia się sobie i określenia swoich potrzeb. Czy naprawdę potrzebujemy wielkiego domu, trzech sypialni, dwóch balkonów i całego piętra dla naszych przyszłych dzieci?

Odpowiada Ci przestrzeń szyta na miarę? Czyli taka, którą jesteś się w stanie sam zaopiekować. Jesteś zainteresowany ekologią i ważne są dla Ciebie materiały pochodzenia naturalnego? Ważna jest dla Ciebie również lokalna społeczność i chcesz umieć efektywnie z nią współpracować? Jeżeli tak, to dobrze trafiłeś. Zbuduj mały ekologiczny domek we współpracy z nami. Zapewne zapytasz- jak? Już spieszę z odpowiedzią. Mój pomysł polega na tym, aby połączyć samodzielną budowę swojego domu (Ty sam + Twoja lokalna społeczność) z gotowymi, prefabrykowanymi elementami. Chodzi o to, aby budować lokalnie (tanio), a zarazem wyeliminować potencjalne błędy na budowie.

O PROJEKCIE – WIELKI CZŁOWIEK W MAŁYM DOMU

Pozwól, że oprowadzę Ci po projekcie WIELKI CZŁOWIEK W MAŁYM DOMU. Informacje o FUNDACJI ŻYWA PRZESTRZEŃ, która realizuje ten projekt, znajdziesz TUTAJ. Na naszym kanale YOUTUBE już niebawem pojawią się tutaj materiały wideo. Bieżącymi działaniami o naszym projekcie dzielimy się na FACEBOOKU. Serdecznie zapraszam Cię również do naszego sklepu, w którym już znajdziesz: ebooki, kursy online, a także meble, rękodzieło i używane rzeczy, którym możesz dać kolejne życie.

mały ekologiczny domek dla rodzinki
Wielki Człowiek w Małym Domu

Więcej informacji o niezwykłym procesie budowy domu, ekologicznych rozwiązaniach, problemach i wyzwaniach związanych z tym niezwykłym procesem, a także o życiu bliżej przyrody, o ludziach z pasją, o alternatywnej edukacji, ogrodnictwie… znajdziesz na YOUTUBIE – ŻYWA PRZESTRZEŃ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *