EKOLOGICZNE ROZWIĄZANIA

W moim DOMU chcę korzystać z ekologicznych rozwiązań, bo:

  1. Biorę odpowiedzialność za to, co zostawię moim dzieciom
  2. Chcę efektywnie wykorzystywać posiadane przeze mnie zasoby, aby mieć czas i pieniądze na to, co jest dla mnie ważne
  3. Uwielbiam znajdować ekologiczne alternatywy dla tego, co drogie i sztuczne

Oto kilka rozwiązań, które odkryłam i przetestowałam. Co ciekawe, nie znajdziesz tu popularnych pomp ciepła, kolektorów słonecznych, rekuperacji. Bo często to, co eko nie jest eko, a my łapiemy się na triki marketingowe. Bo przy tak małej powierzchni jaką propaguję do życia wiele z tych rozwiązań traci na znaczeniu. Mam też takie wewnętrzne przekonanie, że to o czym się tak nachalnie mówi publicznie, co jest dotowane i komercyjnie propagowane jest czymś, co trzeba sprzedać, bo wkrótce wejdzie na rynek coś nowego. W ekorozwiązaniach znalazły się natomiast pewne  rozwiązania ogrodnicze, bo w moim odczuciu ekologia bez ogrodu i obiegu zamkniętego dążącego do pełnej samowystarczalności energetycznej i żywieniowej to nieporozumienie.

PODCAST ŻYWA PRZESTRZEŃ

Chcę żyć bliżej siebie i przyrody. Chcę być sobą i wciąż się uczyć i rozwijać. Tworzę tę platformę, aby umożliwić ROZWÓJ sobie i innym. Podejmuję tu zagadnienia związane z psychologią, edukacją, rozwojem osobistym, ekologią, duchowością, ogrodnictwem… Jest to ŻYWA PRZESTRZEŃ, więc tak naprawdę sama nie wiem, co się tutaj jeszcze wydarzy. Serdecznie zapraszam do współdziałania.

TWÓRCZE WIEŚCI,
WSPIERAJĄCE TREŚCI

SERDECZNIE ZAPRASZAM DO ZAPISANIA SIĘ NA NEWSLETTER, W KTÓRYM BĘDĘ ZAMIESZCZAŁA INSPIRUJĄCE TREŚCI WSPIERAJĄCE CIĘ W TWORZENIU TWOJEJ PRZESTRZENI