W DRODZE DO SAMOWYSTARCZALNOŚCI

Platforma online to skarbnica wiedzy o tym, jak żyć bardziej samowystarczalnie.   Konkretne wskazówki, tutoriale, sprawdzone, przetestowane rozwiązania, instrukcje krok po kroku:

  • Jak  zbudować toaletę kompostującą, ogród permakulturowy, walpinię, suszarnię słoneczną i wiele wiele innych. Kilkaset projektów, pomysłów i realizacji, które służą temu, aby żyć zdrowo i bezpiecznie na własnej przestrzeni.

Efekt wdrożenia w życie przedstawionych treści: więcej czasu dla siebie i radykalne zmniejszenie kosztów bytowych. 

KURS DROGA DO SAMOWYSTARCZALNOŚCI TO:

Czego się dowiesz?

ZRÓBMY COŚ DLA PLANETY

Podstawowym założeniem kursu jest promowanie stylu życia sprzyjającego naszej planecie i nam samym.

NIE TRAĆMY PIENIĘDZY

Poprzez zawarte w kursie wskazówki mamy możliwość długoterminowo radykalnie obniżyć koszty utrzymania i jedzenia

DOBRZE WYKORZYSTUJMY CZAS

Kurs umożliwia odzyskanie nawet kilku godzin w ciągu dnia, dzięki budowaniu pozytywnych nawyków i postaw, które realnie nam służą.

W mojej definicji samowystraczalność nie jest 100% niezależnością od systemu. Dla mnie to wolność, lokalność i czas na to, co w życiu jest dla mnie najważniejsze. Dzięki niskim kosztom utrzymania, nie muszę pracować ponad siły, mam czas i pieniądze na realizację swoich marzeń. Jestem w dużej mierze niezależna od sytuacji politycznej, pandemicznej, czy innej, bo to, co jest mi potrzebne do życia umiem zorganizować samodzielnie lub pozyskać lokalnie.

Przez wiele lat z ogromną determinacją zmierzałam do tego, aby być samowystarczalna. Od młodzieńczych prób życia poza systemem, przemierzania Rosji autostopem i wolontariatach w ekologicznych osadach, własne próby utworzenia gospodarstwa niezależnego, aż po organizację budowy własnego domu, stworzenie prężnie działającej Fundacji i realizację w praktyce moich marzeń. Moja ścieżka była wyjątkowo zawiła. Nie raz wracałam do ,,punktu wyjścia”, nie raz byłam prawdziwie zagubiona i zdemotywowana.  I, kiedy już w dużej mierze swój cel zrealizowałam,  pomyślałam sobie, dlaczego by nie uprościć jej innym? Do stworzenia tej platformy zaprosiłam osoby, które poznałam na swojej drodze. Równocześnie zapraszam wszystkich, którym jest to bliskie do współtworzenia tej platformy. 

,,Droga ku samowystarczalności” to ścieżka rozwoju osobistego, która zakrawa o wiele dziedzin nauki, psychologię, duchowość, marketing i organizację czasu, ogrodnictwo, ekologię, sport itp. Zakrawa o wszystko, bo to wezwanie do życia bliżej siebie, bliżej przyrody.

ŻYWA PRZESTRZEŃ ROZWOJU

Chcę żyć bliżej siebie i przyrody. Chcę być sobą i wciąż się uczyć i rozwijać. Tworzę tę platformę, aby umożliwić ROZWÓJ sobie i innym. Podejmuję tu zagadnienia związane z psychologią, edukacją, rozwojem osobistym, ekologią, duchowością, ogrodnictwem… Jest to ŻYWA PRZESTRZEŃ, więc tak naprawdę sama nie wiem, co się tutaj jeszcze wydarzy. Serdecznie zapraszam do współdziałania.